Özenle Üretileni, Güvenle Koruyoruz...

1960'dan günümüze

TEKNOLOJİ

 

Metal Ofset Baskı Teknolojimiz

Mumcu Teneke, metal ofset baskı ünitesinde 4 renkli baskı yapılabilmekte ve üretimde kullanılan hammaddeleri sektöründe lider üreticilerden temin etmektedir.

Üretimde uzman kadro ve deneyimli personeller ile çalışarak müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi amaç edinen Mumcu Teneke, “Özenle Üretileni, Güvenle Korumak” ilkesiyle üretimine devam etmektedir.

 

Teneke Kutu ve Kapak Üretim Teknolojimiz;

Mumcu Teneke 250 g-20 kg miktar arasında ürün alacak, köşeli ve silindirik olmak üzere çeşitli çap ve ebatlarda teneke kutu üretimi yapmaktadır. Teknolojik yatırımlarını yaparken çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kuralları göz önünde bulunduran Mumcu Teneke, faaliyetlerinden dolayı oluşacak olan çevre kirliliğini ve iş kazalarını minimuma indirmeyi hedeflemektedir.

 

 

 

Levha Kesim İşlemi

Levhalarını otomatik makas makinesi ile boyutlandıran Mumcu Teneke, daha az fire vermekte ve kaliteli, hızlı ve güvenli kesim işlemi yapmaktadır. Otomatik makas makinesi kullanılarak manuel makaslar ile yaşanan iş kazaları önlenmektedir.

 

 

Teneke Dikiş – Kaynak İşlemi

Üretimlerinde otomatik dikiş kaynak makinesi kullanarak daha sağlam kaynak elde eden Mumcu Teneke, daha az fire vermekte ve sağlam kaynak işlemi yapmaktadır.

 

Korozyonu Önlemek İçin Toz Lak ve Koruyucu Lak Kullanımı

Kaynak yapılan bölümlerin korozyona uğramasını önlemek için gıda ve kimyasal madde konulacak kutulara Mumcu Teneke, müşteri isteği üzerine kaynak yapılan iç kısma toz lak, dış kısma ise koruyucu lak kullanmaktadır.

 

Teneke Kutu Üretimi

Mumcu Teneke lider makine üreticileri ile çalışarak makine teknolojisini sürekli güncellemektedir. “17 kg’lık Teneke Kutu Üretim Hattı” ile teneke kutuların dikiş ve kenetlerini daha sağlam hale getiren Mumcu Teneke, müşterilerin sızdırmazlık konusunda beklentilerini karşılamaktadır. Bu hat ile gıda ve kimyasal maddeler için 10-18 litrelik teneke kutu üretimi yapan Mumcu Teneke, diğer teneke üretim hatları ile 250 g-20 kg miktar arasında ürün alacak ebatlarda kutu üretimi yapmaktadır.


Teneke Kapak Üretimi

Mumcu “Otomatik Kapak Üretim Hattı” ile daha kaliteli ve çevre dostu seri üretim yapmaktadır.

 

Kalite Kontrol


Hammadde ve ürünler her aşamada kalite kontrol personeli tarafından kontrol edilmektedir. Problemli ürünler üretim sırasında tespit edilip anında müdahale yapılmaktadır.